X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيددانلود رایگان کتاب - آرشیو 1395/7

رمز خود را فراموش کرده ام ! ثبت نام جدید

دانلود رایگان کتاب قتل در اداره روزنامه
دانلود


کتاب حاضر یک رمان پلیسی به سبک جدید بوده که نویسنده علاوه بر نقل یک داستان شیرین و مشغول کننده به بیان صدها نکات جالب پرداخته که می تواند در زندگی به منزله آزمایش های گذشته استفاده شود. ازخصوصیات کتب جدید پلیسی بالاخص کتاب قتل در اداره روزنامه این است که از همان صفحه اول خواننده را مجذوب می کند و هر ورق را که برمی گردانید رغبت شما برای خواندن زیادتر می شود.


قسمتی از متن:

آقای نیل مدیر روزنامه تفریحات در حالی که سیگارش را بر لب می گذاشت از پشت میز باشگاه برخاست و گفت: آقایان اگر اجازه بفرمایید می خواهم قبل از وقت مرخص بشوم زیرا ما روزنامه نویسها هرگز وقت خودمان را نداریم و نمیدانیم که تا ساعت دیگر اوقات خود را چگونه مصرف خواهیم کرد. بعلاوه کسی که مسئول روزنامه است بایستی قبل از اینکه صفحات روزنامه از ماشین خارج شود یک مرتبه به روزنامه خود سر بزند... 

نویسنده: رالف گولدمن

مترجم: ذبیح الله منصوریبرچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 15
     
print

دانلود رایگان کتاب فرهنگ جامع موسیقی ایرانی(جلد اول)


دانلود نویسنده: بهروز وجدانی

در این کتاب هنر موسیقی را در رابطه با ابعاد تاریخی و جغرافیایی آن معرفی شده است، در بخش تاریخی این فرهنگ به معرفی و تفسیر آنچه در متون تاریخی در مورد موسیقی ایرانی مطرح شده چه در شکل سازی و چه آوازی پرداخته شده است.

در تهیه و تدوین بخش تاریخی این فرهنگی تنها به متون موجود فارسی بسنده نشده بلکه به پژوهش در کتاب های موسیقی کشورهای همجوار که مشترکاتی با ایران داشته اند نیز پرداخته شده است و به گمان خود هیچ نکته ای از منظر دور نمانده، تمام اصطلاحات موسیقیایی را از چند هزار پیش تا کنون را در بر می گیرد.


برچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 19
     
print

دانلود کا گ ب در ایران


دانلود 


نویسنده: ولادیمیر کوزیچکین

مترجم: اسماعیل زند - حسین ابو ترابیان


KGB مخفف عبارت Komitet Gosudarstvennoy Bezopasnosti به معنای کمیته­ امنیتی کشور است. ریشه اولیه این سازمان با نام "اوخرانا" (Okhrana) به 1880 هنگامی که تزار روسیه – الکساندر دوم- آن را با هدف نفوذ در میان احزاب مخالف حکومت ایجاد کرد، باز می­ گردد. همین نفوذ باعث گردید که هر گونه اقدامی از سوی این گروه‌ها براحتی سرکوب و کنترل گردد. در سال 1916 وقتی مقامات دولتی روسیه خبر از وقوع یک انقلاب به نیکلاس دوم دادند، او به دلیل اعتماد بسیار زیادش به قدرت و نفوذ اوخرانا، این موضوع را جدی نگرفت.


برچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 15
     
print

دانلود رایگان کتاب قدرت و زندگی خاطرات یک رئیس جمهوردانلود 

نویسنده: والری ژیسکاردستن

مترجم: محمود طلوعی

كنفرانس گوادلوپ، اشاره به گردهمايي سه روزه سران 4 كشور اروپايي يعني فرانسه، انگلستان، آمريكا و آلمان در جزيره‌اي به اين نام در سال 1357 است.

در اين كنفرانس كه از 14 تا 17 دي ماه 1357 و در آستانه پيروزي انقلاب اسلامي ايران ترتيب يافت، رهبران 4 كشور غربي سياست خارجي خود را در زمينه چند بحران مهم جهاني از جمله انقلاب اسلامي ايران با يكديگر هماهنگ ساختند. 


برچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 34
     
print

دانلود رایگان کتاب مکتوبات کمال الدوله


دانلود
نویسنده: میرزا فتحعلی آخوندزاده

مترجم: علی اصغر حقدار

دفتر پنجم از مجموعۀ "اسنادی از مشروطه پژوهی در ایران"

مجموعه «اسنادی از مشروطه پژوهی در ایران» شامل متن‌ها و تحقیقاتی دربارۀ اندیشه‌های مشروطه خواهی است که طی سال‌های گذشته تحقیق و نوشته شده و به خاطر توقیف در اداره کتاب وزارت ارشاد اسلامی ایران، تاکنون منتشر نشده‌اند. ارائه این متن‌ها به صورت اینترنتی و رایگان جهت استفاده محققان و علاقه‌مندان تاریخ معاصر ایران و مشروطه پژوهانی است که در تکمیل تحقیقات و نوشته‌های خود به آن‌ها نیاز دارند.

دفتر اول از این مجموعه، «سفرنامه تفلیس» تألیف میرزا تقى طیب است که در سال 1382 متن آن را برای مجموعه میراث ماندگار کتابخانه مرعشی نجفی در قم تحقیق کردم(سال گذشته(1394) تصحیحی از این سفرنامه در ایران منتشر شد).

دفتر دوم از مجموعه شامل تحقیق هفت رساله از دوران پیشامشروطه تا بعد از استقرار اولیه آن است؛ بدین عنوان ها: 1- رساله سیاسی/ میرزا یعقوب خان. 2- طرح نخستین قانون اساسی ایران. 3- قانون عدالت‌خانه‌های ایران. 4- مشروطه بهترین شکل سررشته داری/ احمد کسروی. 5- دو نامه/ میرزا احمد قوام السلطنه. 6- رساله ماشااله/ میرزا آقاخان کرمانی 7- قانون انجمن‌های ایالتی و ولایتی

دفتر سوم به «امر سیاسی در رسالات عصر مشروطیت» و بررسی رسالات:(یک کلمه- مستشارالدوله تبریزی/بستان الحق- شیخ ابراهیم زنجانی/تنبیه الامة و تنزیه الملة- میرزای نائینی/مفتاح التمدن فی سیاسةالمدن- معین الاسلام بهبهانی/رساله لالان- ثقةالاسلام تبریزی) می پردازد. خلاصه‌ای از این نوشته سه سال پیش به شکل سلسله مقالات الکترونیکی در سایت «نگاه» منتشر شده‌اند.

دفتر چهارم مفاهیم نوین سیاسی و فرهنگی را در نخستین سفرنامه های ایرانیان گزارش و تحلیل می کند.

دفتر پنجم به تصحیح «مکتوبات کمال الدوله و ملحقات آن» (سه مکتوب) تألیف میرزا فتحعلی آخوندزاده با مقدمه و توضیحات اختصاص دارد.

دفتر ششم تحقیق متن ترکی و ترجمه فارسی «سه رساله سیاسی» از محمد امین رسول زاده را شامل می شود.

«اسنادی از مشروطه پژوهی در ایران» دفترهای دیگری هم دارد که با تکمیل تحقیق و تصحیح آن‌ها، به صورت اینترنتی ارائه خواهند شد.


برچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 9
     
print

دانلود رایگان کتاب سواد پائولو فریره


مترجم: حسام حسین زاده


نویسنده: پائولو فریرهدانلود


فهرست: 

مقدمه سواد و پداگوژی توانمندسازی سیاسی هنری ژیرو

فصل اول اهمیت عمل خوانش

فصل دوم سوادآموزی بزرگسالان و کتابخانه های عامه

فصل سوم بازاندیشی سواد: یک گفتگو

فصل چهارم مردم با کلمات شان سخن میگویند: سوادآموزی در عمل

فصل پنجم مروری بر سوادآموزی در گینه بیسائو

فصل ششم بیسوادیِ سواد در ایالات متحده

فصل هفتم سواد و پداگوژی انتقادی

ضمیمه نامه به ماریو کابرالبرچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 14
     
print

دانلود رایگان کتاب آتش بر فراز تبریز
دانلود


نویسنده: بهروز خاماچی

درباره ی جنگ ایران و روس، جنگ مشروطه، جنگ جهانی دوم و سایر جنگهایی که از زمان صفویه در تبریز به وقع پیوسته اند.


حق تکثیر: انتشارت ایران‌ویچ - ۱۳۷۱ - تبریزبرچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 9
     
print

دانلود رایگان کتاب دستی میان دشنه و دل خسرو گلسرخی
مجموعه نوشته‌های پراكنده خسرو گلسرخیدانلود

دستي ميان دشنه و ديوارست

دستي ميان دشنه و دل نيست

از پله ها

فرود مي آييم

اينك بدون پا

ليلاي من هميشه

پشت پنجره مي خوابد

و خوب مي داند

كه من سپيده دمان

بدون دست مي آيم

و ياراي گشودن پنجره

با من نيست

شن هاي كنار ساحل عمان

رنگ نمي بازند

اين گونه ي من است

كه رنگ دشت سوخته دارد...


برچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 13
     
print